Anna 300

pedagog, polonistka, kulturoznawczyni, pasjonatka i nauczycielka komunikacji wolnej od ocen

Uczę się każdego dnia i sprawia mi to wiele radości. Od lat poznaję i praktykuję w codziennym życiu i pracy zawodowej metodę NVC (Nonviolent Communication – polska nazwa to Porozumienie Bez Przemocy) stworzoną przez Marshalla B. Rosenberga. Szczególnie bliska jest mi empatia w rozumieniu NVC, czyli uważna, pełna szacunku i pozbawiona ocen obecność w kontakcie ze sobą lub innymi. 

Korzystając z kompetencji językowych i inspiracji metodą NVC przygotowuję i prowadzę grupowe warsztaty empatycznej komunikacji (na przykład dla zespołów pracowników), oraz indywidualne sesje empatyczne.

Uczę, w sposób wolny od oceniania, zmiany tych nawyków językowych i schematów mówienia, które blokują kontakt i utrudniają porozumienie z innymi ludźmi, ale także ze sobą.

Wspieram proces nauki zauważania i zatrzymywania ocen, które nawykowo wystawiamy sobie i innym dużo częściej, niż chcemy. Pomagam odnaleźć zapomniane lub zagubione słowa, których możemy użyć do opisu własnego samopoczucia lub do wyrażenia opinii o wyglądzie partnera/partnerki, a które będą bardziej żywe i prawdziwe niż „dobrze”/„źle” lub "ładnie"/"brzydko"... Wspólnie odnajdziemy słowa, które budują i wspierają szczery i pełen szacunku kontakt ze sobą i innymi ludźmi.

Uczę dorosłych i dzieci znanego-nowego języka. Poznawanie na nowo języka, którym mówimy od zawsze, może stanowić wyzwanie, ale jest też cudowną przygodą. Zapraszam Cię do przeżycia ze mną tej przygody.