Pełnia Ośrodek Psychoterapii - Artykuły filtrowane wg daty: maj 2016
środa, 18 maj 2016 11:53

MATKI WOJOWNIKÓW SERCA

MATKI WOJOWNIKÓW SERCA

spotkanie rozwojowe dla matek synów

prowadzi Marta Jezierska

21 maja 2016 Warszawa

 

Zapraszam matki synów - małych, większych i tych całkiem dużych. Będziemy poszerzać i pogłębiać świadomość swojej roli w procesie stawania się chłopca mężczyzną i uwalniania syna, by mógł przejść na stronę tego, co męskie.

Na tym spotkaniu zajmiemy się:

  • Naszym kobiecym postrzeganiem męskiego świata
  • Własnymi zranieniami dotyczącymi mężczyzn w naszym życiu, które potrzebujemy uzdrowić, aby nie obciążać syna swoim bagażem i ograniczeniami
  • Tym, jak być wystarczająco dobrą matką dla swojego syna
  • Tym, jak zdrowo wyrażać miłość do syna, by pozwolić mu dorastać i stawać się mężczyzną
  • Pułapkami, w jakie wpadają matki synów i tym jak się ich ustrzec

PROWADZĄCA:

Marta Jezierska– przewodniczka na drodze rozwoju osobistego i duchowego, uzdrowicielka, hipnoterapeutka, Mistrz Praktyk NLP, psycholog. Matka syna.

 

TERMIN:21 maja 2016

godz. 10.00 – 15.00 (z 30 minutową przerwą)

MIEJSCE:

Pełnia Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju

CENA:

220 zł

O kolejności zapisów decyduje kolejność wpłat.

Zapisy pod numerem telefonu 780 071 107, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata na konto, która stanowi rezerwację miejsca:

PEŁNIA Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju

nr konta 79 1050 1025 1000 0091 4672 0561

W przypadku rezygnacji wcześniej niż 7 dni przed warsztatem możliwy jest zwrot 50% wpłaconej kwoty, przy późniejszej rezygnacji wpłata nie będzie zwracana.

DODATKOWE INFORMACJE:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Marta Jezierska

tel. 724 990 803

W przypadku nie zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników, organizator zastrzega sobie możliwość odwołania/przełożenia terminu warsztatu, wtedy całość wpłaconej kwoty podlega zwrotowi

Dział: Blog

Empatia to świadoma, uważna obecność.

W praktyce empatia jest wolnością od ocen. Empatyczne podejście do siebie i świata pozwala odnaleźć lub pogłębić spokój, skontaktować się z czasem zapomnianymi potrzebami, odnaleźć lub wzmocnić siłę bycia "tu i teraz".

Na spotkaniach przyjrzymy się słowom, których używamy na co dzień, w rozmowach ze sobą i innymi ludźmi. Zastanowimy się, co warto zmienić, jakie słowa odkryć na nowo, których używać częściej.


Przykładowe tematy zajęć:

1. "Moja piramida potrzeb" - które wartości uważam za "moje", które potrzeby są dla mnie najważniejsze? Na czym mi zależy w relacjach ze światem i ze sobą?

2. Akceptacja. Czym jest, komu ją daję i w jakiej formie? Od czego uzależniam akceptację i dlaczego tak jest?

3. "Trudne" komunikaty. Jak przyjąć coś, czego nie chcę słyszeć? Jaki mam wybór, kiedy słyszę nieprzyjemne słowa?

4. Jak przetłumaczyć żądania na prośby? Czy łatwo mi prosić (siebie, innych ludzi, świat) o to, czego chcę? Na czym polega opór przed wypowiadaniem próśb?

Pracujemy w bezpiecznej, przyjaznej przestrzeni. Spotkania na warsztacie to dobra okazja, żeby zwolnić, głębiej odetchnąć i uśmiechnąć się do siebie.
Poziom zajęć jest otwarty - odnajdą się zarówno uczestnicy poprzednich edycji warsztatu, jak i ci, którzy zaczynają przygodę z "nowym", empatycznym językiem.

Kilka słów od prowadzącej:

Mam na imię Anna i od lat pasjonują mnie sposoby, jakimi się porozumiewamy. Praktykuję, w życiu i w pracy, Porozumienie bez Przemocy (NVC) czyli komunikację wolną od ocen. Wierzę, że otwartość na różnice między ludźmi daje nam poczucie wolności i upraszcza życie. 

W Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Pełnia prowadzę indywidualne sesje coachingu komunikacji empatycznej i warsztaty rozwojowe.

Terminy spotkań: wtorki: 17, 24, 31 maja, 7 i 14 czerwca.

Każde spotkanie odbywa się w godz. 18.00 – 19.30

Inwestycja: 250 zł za 5 spotkań lub 60 zł za pojedyncze spotkanie.

Zapisy pod numerem telefonu 780 071 107 lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dział: Blog
środa, 04 maj 2016 12:23

Zapraszam Was na Przegląd relacji

Zapraszam Was na  Przegląd relacji

Doroczny? Wiosenny? Pierwszy?

Każda okazja jest dobra, żeby przyjrzeć sie bliskim, ważnym dla nas relacjom. Partnerskim, przyjacielskim, rodzinnym - najróżniejszym. Tym, które są po prostu ważne.
Warsztat jest doskonałą okazją do tego, żeby sprawdzić lub przypomnieć sobie, dlaczego nasi bliscy są nam bliscy.

Porozmawiamy o tym, jakimi językami komunikujemy nasze uczucia. Odkryjemy lub przypomnimy sobie, że każda z ważnych relacji jest inna i że prawdopodobnie mówimy w niej w inny sposób.

Sprawdzimy, czy wiedza o tym, w jaki sposób przekazujemy na zewnątrz uczucia i jakie komunikaty odbieramy od naszych bliskich, może nam ułatwić porozumienie (i uprościć życie).

Przyjrzymy się temu, w jakie pułapki komunikacyjne wpadamy w bliskich relacjach i zastanowimy się, dlaczego w nie wpadamy. Na czym polega różnica między „zwykłą” rozmową, a rozmową z bliskim nam człowiekiem i z czego wynikają obawy, że bliskim jest trudniej nas zrozumieć, wspierać, poprzeć.

Elementy programu:

  • "5 języków miłości". Którymi mówię? Które najlepiej słyszę? Które wydają mi się mało przekonujące i dlaczego?
  • Oczekiwania, pragnienia, prezenty. Co daję, naturalnie i niemal nieświadomie, a co chcę otrzymać w bliskiej relacji?
  • "my" i "oni" - z jakimi stereotypami dotyczącymi związków się mierzę? Jakie przesądy mi towarzyszą i co mogę z tym zrobić?
  • Co będzie wspierało moje bliskie relacje w najbliższym czasie?

Jak mogę wnieść więcej radości/bliskości/zaufania/bezpieczeństwa (wybierzecie, czego Wam potrzeba) do relacji, w których jestem.


Zapraszam do zapisywania się w parach (można przyjść z koleżanką, mamą, synem, kumplem, partnerką/partnerem) lub pojedynczo, jak Wam wygodniej.

Informacja, która może być istotna dla par: we wszystkich ćwiczeniach będziecie uczestniczyć osobno. Na wymianę doświadczeń i wrażeń zostanie Wam cały czas świata po warsztacie.

Warsztat ma formułę otwartą. Otrzymacie niezbędne materiały i sporo wiedzy teoretycznej, a w czasie spotkania będziemy przede wszystkim rozmawiać i ćwiczyć w małych grupach. Mile widziane są też Wasze prośby i pytania.


Program zajęć jest inspirowany Porozumieniem bez Przemocy (NVC), programem Essential Peacemaking: Women & Men (EP) i koncepcją "5 języków miłości".
Opracowanie i prowadzenie: Anna Dominika Kwiatkowska, nauczycielka komunikacji empatycznej inspirowanej Porozumieniem bez Przemocy, akredytowana facylitatorka programu Essential Peacemaking: Women and Men, pasjonatka wszelkich form komunikacji, które służą życiu i rozwojowi.

Dział: Blog